VOŠ, Obchodní akademie, Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola

Most

VOŠ, Obchodní akademie, Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola

Most

O škole

Páteřní integrovaná škola Ústeckého kraje v Mostu sdružuje žáky napříč nejrůznější škálou oborů. Do projektu jsou zapojeni především studenti a studentky z řad pedagogického lycea.

Očima studentů: jak se radí radním?

Jako třída jsme moc rádi, že nám bylo umožněno zúčastnit se projektu Poraď radním. Tuto možnost jsme využili v hojném počtu, a tak se nás na první schůzce s Davidem Kopeckým a Nelou Fabiánovou, vedoucími projektu, sešlo kolem 20.

Na této schůzi jsme se seznámili s hierarchií vedení v Mostě, dozvěděli jsme se o funkcích zastupitelstva, rady i primátora a poté jsme se začali bavit o problémech v našem regionu. Začali jsme brainstormingem, skupinovou technikou zaměřenou na generování co nejvíce nápadů na dané téma v co nejkratším čase. V našem případě jsme se snažili o nalezení veškerých problémů týkajících se našeho regionu. Poté jsme se zaměřili především na problém s vandalismem, na nedávnou vyhlášku o zákazu posedávání na zídkách v určitých lokalitách, a také na poněkud nešťastně řešenou městskou hromadnou dopravou. Problém s městskou hromadnou dopravou se již snažíme aktivně řešit prostřednictvím oficiální stížnosti, kterou se jeden z našich spolužáků chystá podat v následujících dnech.

Když jsme do projektu vstupovali, měli jsme jen omezenou představu, o tom, co nás čeká. Realita ale předčila naše očekávání ve všech směrech. Byli jsme nadmíru spokojeni jak s vedoucími projektu, tak s programem celé schůzky. Po skončení jsme třídu opouštěli plni nových informací a natěšeni na další schůzku, která by se měla uskutečnit ještě před Vánoci.

Veronika Hylenová, Kateřina Jírová, Vyšší odborná škola, Střední pedagogická škola a Obchodní akademie